עורך דין תאונות עבודה צפון

מהי הגדרת תאונת עבודה:

לפני שאת/ה מקבל/ת החלטה חשובה להבין קודם כל מהי בכלל ההגדרה של תאונת עבודה. סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי מגדיר תאונת עבודה כאחת שאירעה תוך כדי, בדרך ל ו/או בדרך חזרה ממקום העבודה, או כזאת שקרתה בעקבות התנאים בהם העובד נאלץ לעבוד שגרמו לו לנזק פיזי. החוק קובע בין היתר, כי יום העבודה מתחיל מרגע שהעובד יוצא מביתו לעבודה ונגמר ברגע שהוא חוזר לביתו. בנוסף, מחלה שהתפתחה בעקבות העבודה מזכה גם היא את העובד בתגמולים ובפיצויים- למשל עובד שחשוף לחומרים מסוכנים ועלול ללקות במחלת עור או ריאות. זאת ועוד מחלה שהתפתחה באופן איטי ומוסתר עם השנים שהתפתחה על פי תורת מיקרו טראומה גם נחשבת לתאונת עבודה- במקרים של תאונה זעירה שגרמה נזק לגוף במהלך העבודה- למשל פגיעת גב אצל נהגים, אחים ואחיות וכיוצ"ב

היריעה קצרה מלמנות את כל המקרים הנחשבים לתאונת עבודה אך מטבעם של הדברים מתחיל בתאונת עבודה קלאסית בה נפגע העובד במסגרת עבודתו. תאונה מעין זו אמורה להיות מוכרת בקלות על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה ודי לעובד להוכיח שהאירוע התאונתי אירע במסגרת עבודתו על מנת להכיר בו כנפגע עבודה. בשלב זה העובד אינו חייב להיכנס לשאלת אחריות המעביד או מי מטעמו לקרות התאונה ודי שהתאונה אירע כאמור במסגרת שעות פעילותו בעבודה (  שעות פעילות בעבודה מתחילים כאמור לעיל מהרגע בו יצא או נסע העובד לעבודתו ועד שהגיע לביתו מעבודתו ככל ושמר על מסלול ישיר בדרך חזרה מהעבודה לבית וכל מה שהיה ביניהם כאשר במקרים מסוימים תאונה שאירע במהלך יום גיבוש במסגרת העבודה או במסגרת טיול שנתי יכול להיות מוכרת כתאונת עבודה) .

בנוסף לתאונת עבודה קלאסית קיימים שלל של מחלות ואירועים שיכולים להיות מוכרים כתאונת עבודה ו/או מחלות מקצוע. כך למשל קיימת רשימה ארוכה בתקנות המוסד לביטוח לאומי המכירה במחלות מסוימות כמחלת מקצוע ודי לעובד להוכיח כי מחלתו עונה על הגדרת אותה מחלה על מנת להיות מוכר כנפגע עבודה. מאידך ישנן מחלות או ליקויי המצריכים הוכחת תנאים מקדימים על מנת להיות מוכרות כתאונות עבודה ובכלל זה כל המחלות שהתפתחו כאמור על פי תורת המיקרוטראומה או ליקויי שמיעה למשל אשר ישנן תנאים מאוד חשובים וייחודיים אשר רק בהתקיימם ניתן להיכר בליקויי שמיעה, נכון הדבר לגבי הכרה למשל בבקע מפשעתי כתאונת עבודה שם קיימת חשיבות עליונה באשר ללוח הזמנים שעבר מאז הרגיש העובד בבקע עד למועד בו קיבל לראשונה טיפול רפואי, וכלה באירועי הלב והאירועים המוחיים במסגרת העבודה הנגרמים על ידי אירועים מסוימים כגון וויכוחים, התרגשות יתר וכל גורם אחר שעלול לגרום לאירועים אלה ובלבד שעל העובד להוכיח שאותו אירוע ולפעמים מה שקדם לו הנם אירוע חריג ולא שגרתי.

עורך דין תאונות עבודה

תאונות  עבודה עשויות להתרחש כמעט בכל מקום עבודה  בארץ, אך לא פעם קיימים קשיים להוכיח שקיימת זיקה ישירה בין התאונה אשר אירעה  לבין הנזקים שנגרמו לעובד או שנסיבות התאונה עולות בקנה אחד עם הנזקים שנגרמו לעובד ועם גרסתו . עורך דין תאונות עבודה צפון מסייע לעובדים אשר נפגעו בעת עבודתם  לקבל את הפיצויים ההולמים לנזקים שנגרמו להם ואת התמיכה הנכונה בעיתוי הנכון ,. עו"ד מוניר רמאל ייצג עובדים אשר היו ניצבים מול מצבים קשים שבהם הם היו שרויים באי וודאות מוחלטת לגבי גורלם במקום העבודה והפחד שהם מחד יאבדו את מקום העבודה ופועל יוצא מכך הם יאבדו את מקור פרנסתם היחידי ומאידך הפחד שלהם שאולי תביעתם לא תתקבל והיא תידחה –חשוב להדגיש כי אלמנט הזמן הינו חשוב מאוד וחובה להיוועץ עם עורך דין בסמוך ככל האפשר ליום קרות התאונה וזאת כדי להיווכח ממקום קרות התאונה ומהנסיבות המקימות עילה ומטילות אחריות שכן במקרים רבים המקום בו אירעה התאונה לא ייראה במועד מאוחר יותר כפי שהייה נראה ביום קרות התאונה ו/או עובר שינויים כלשהם ו/או לא נמצא מספיק תיעוד אשר יש בו כדי להקל מאוד בתהליך של הגשת התביעה והעמידה בנטל הוכחת התרחשות התאונה והזיקה שבין הנזקים שנגרמו לבין התאונה שאירעה הדברים שנאמרו לעיל יפים הם למקרה של תביעה הן כנגד המעביד והן כנגד המוסד לביטוח הלאומי.

כך תיעזרו בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה צפון

אם חוויתם פגיעה במקום עבודתכם או שאתם תוהים האם פגיעה שחוויתם אכן יכולה להיחשב כתאונה במקום העבודה כזאת שיכולה להקים עילה הן כנגד המעביד במקום העבודה והן כנגד המוסד לביטוח הלאומי, עורך דין תאונות עבודה צפון יסייע לכם לעשות סדר בכל הדברים ולבחור בדרך הפעולה הטובה ביותר עבורכם. תאונה במקום העבודה אינה חייבת להיות רק במקרים שבהם אירעה תאונה  אלא היא גם יכולה להיות למשל מחלה שהתגלתה אצל העובד עקב חשיפה לחומרים מסוכנים ו/או רעשים או אירוע רפואי הנגרם בעקבות לחצים הנוצרים במקום העבודה וכן שלל של מקרים שבהם תאונה יכולה לחסות תחת הגדרת תאונת עבודה   אם אתם מעוניינים  לקבל החלטות נכונות בעיתוי הנכון ולמקסם את הפיצוי המגיע לכם , התייעצו עם עורך דין המומחה בתחום זה.

יש מי שילחם על זכויותיכם

סיוע של עורך דין תאונות עבודה צפון יבטיח לכם שיש מי שיעמוד לצדכם וילחם על הזכויות שמגיעות לכם. עו"ד מוניר רמאל בעל התמחות בתחום זה כך שיש לו את הכלים להדריך ללוות ולייצג אתכם אל מול הגורמים השונים, בין אם מדובר במעסיק או בביטוח לאומי. הפסיקו להיות מודאגים ו/או מפוחדים ומהרגע שבו אתם מפקידים את המלאכה בידי עורך דין מומחה ובעל ניסיון בתחום אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך הוא יעניק לכם ביטחון מלא ושקט נפשי  ויסייע לכם בקבלת החלטות גורליות כדי למנוע את המצבים שבהם אתם תעמדו בפני שוקת שבורה. לכן, מומלץ שתפנו לעורך הדין כמה שיותר סמוך לאירוע התאונה, כדי להבטיח תהליך יעיל ובטוח ואת התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

×

שיחת ווטסאפ